Hayal, emek ve tutku dolu bir girişimcilik hikayesi

               Kurucumuz sevgili Nurhan Durukan; 1961 yılında, Mardin’in Savur ilçesinde dünyaya gelmiştir. Banka müdürü olan babası Mehmet Enver Aras’ın işi gereği birçok şehirde yaşamıştır. 1985 yılında sevgili eşi Nedim Durukan ile evlenip Ankara’ya yerleşmiştir. Kişisel ilgi alanları sebebiyle hep el sanatlarıyla iç içe olmuştur. Çok sevdiği soğuk seramik sanatı ile üretmenin değerini ve keyfini çeşitlendirmiş birbirinden güzel ve eşsiz parçalar tasarlamıştır.

               Soğuk seramik alanında çalışmalar yaparken; bu ve benzer alanda kullanılan hamurların yetersizliğini fark etmiş, piyasada hazır satılan ürünlerin kullanıcıların ihtiyaçlarına tam olarak cevap veremediğini gözlemlemiştir. Kırılmayan, solmayan, kolayca şekillendirilebilen, ön hazırlık gerektirmeyen bir hamur hayal etmiştir. Evde kendi araştırma ve denemeleriyle geliştirdiği hamur hem soğuk seramikte hem de diğer hobi, eğitim ve profesyonel amaçlı modellemelerde denenmiş ve oldukça iyi verim alınmıştır. Bu eşsiz hamurla herkesin tanışmasını ve sanatın yeni insanlar kazanmasını dileyerek hayallerini ailesi ile birlikte bir adım öteye taşımaya karar vermiştir. İşte “NureArt” markası bu şekilde doğmuştur.

              2020 yılında NureArt markasını kuran Nurhan Durukan; herkesin içinde bir sanat sevgisi olduğuna inanarak sanatın ‘yenilikçi ve keyifli’ hali için kendi kadın girişimcilik hikayesini yazmaya başlamıştır. Sanayici bir aile kültüründen gelmenin etkisi ile eşsiz ürününü, profesyonel ekibi ile birlikte endüstriyel şekilde geliştirmiş ve ARGE çalışmalarıyla hamura son halini vermiştir. Kurduğu üretim tesisiyle seri üretim için gereken tüm hazırlıkları tamamlamıştır. Nisan 2021 itibariyle tesis aktif bir şekilde çalışmaya başlamıştır ve hikayesinin bundan sonrasını siz sanat severlerle birlikte yazacaktır…

Nureart